Bloczki i druki samokopiujące w dobrej cenie

Bloczki i druki samokopiujące w dobrej cenie

Bloczki i druki samokopiujące w dobrej cenie

Jeśli decydujemy się na zakup bloczków bądź druków samokopiujących najczęściej zamawiamy ich dużą ilość. A wtedy każda złotówka różnicy w cenie ma znaczenie. Jaką kwota wydana na druczki może być uznana za dobrą?

Wszystko musi być na papierze

W dzisiejszych czasach prowadząc firmę każda czynność finansowa jaką wykonujemy musi być odpowiednio udokumentowana. Co więcej, zazwyczaj potrzebujemy sporządzić zarówno oryginał jak i kopię dokumentu. Pomocą służą wówczas gotowe bloczki i druki samokopiujące. Polega to na tym, że wypisując oryginał na karteczce, automatycznie pod spodem powstaje jego kopia.

Wizualnie bloczek jest plikiem karteczek sklejonych ze sobą na grzbiecie. Zaletą ich stosowania jest z pewnością szybkość sporządzania dokumentu, a także dokładność i estetyka. Nie ma tu możliwości ubrudzenia się tuszem, a w razie popełnienia błędu wystarczy wyrwać i zniszczyć dane kartki i wypisać kolejny druk. Jest to na pewno o wiele szybsze i wygodniejsze niż pisanie na komputerze. Jakie są ceny bloczków? Jak można zauważyć rozpiętość kwot waha się od nawet niespełna 4 złotych za bloczek (jest w nim 80 oddzielnych blankietów), do nawet powyżej 10 złotych (także za 80 blankietów). Na różnicę w cenie wpływ mają z pewnością, poza indywidualnymi marżami narzucanymi przez producentów, takie aspekty jak:

  • zastosowany kolor – druk monochromatyczny zawsze będzie tańszy od kolorowego
  • ilość zamówionych bloczków – przy większej zazwyczaj możemy liczyć na rabat
  • ilość kopii – najczęściej możemy wybrać pomiędzy 1 a 2
  • wybrany format – im większy, tym będzie droższy.

Rzadko kiedy, kupując bloczki decydujemy się na zakup tylko jednego. Zazwyczaj, jeśli prowadzimy firmę (szczególnie związaną z rachunkowością bądź sprzedażą), zamawiamy je hurtowo. A wówczas każda różnica w cenie ma kolosalne znaczenie.

Rodzaj druku ma znaczenie

Jeśli szukamy bloczku samokopiującego w dobrej cenie, na pewno dobrze jest spędzić nad tym chwilę czasu. Trzeba też pamiętać o tym, że ceny różnią się między sobą również w zależności od rodzaju druku, jaki potrzebujemy. I tak np. za dowód pokwitowania wpłaty (80 sztuk) zapłacimy nawet 3,25 zł brutto (2,64 netto) – w formacie a6, natomiast za blok z fakturą vat z pełnym wzorem dla prowadzących sprzedaż w cenach netto wydamy aż 10,94 zł brutto (8,89 netto) – w formacie a5. Nieco tańsze są druki WZ wydania materiału na zewnątrz (około 5 zł) czy zwykły notes samokopiujący a4 (pomiędzy 5 a 6 zł).

Większość firm produkujących druki samokopiujące ma w swojej ofercie także przygotowanie bloczku na zamówienie. Wtedy sami decydujemy jaka treść będzie na nim umieszczona, możemy też dodać choćby logo firmy. Wówczas samodzielnie wybieramy wszystkie elementy: począwszy od formatu, przez kolor oryginału i kopii, (zarówno tekstu jak i papieru) aż po oprawę (wybieramy pomiędzy klejeniem po krótszym lub dłuższym boku – zależy od naszych preferencji). Z reguły takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, ale warto z niego skorzystać jeśli żadna z propozycji dostępnych na rynku nam nie odpowiada. Wybór druku jest bardzo ważny dla naszej firmy, w końcu to stały element dokumentacji księgowej, na podstawie której rozliczamy się z urzędami. A tutaj nie ma miejsca na błędy.